Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas micky »

Küsimus selles, kuidas jäädvustada sugupuud puuna või mingi skeemina paberkandjal. Kuna uuritavas sugupuus on isikuid pea 5000, siis ei ole ilmselt võimalik ka parima tahtmise juures seda ühele lehele jäädvustada ja ega see ei ole ka eesmärgiks. Ometigi tahaks mingil moel asjaga toime tulla. Mul on küll mõttes mingid variandid, kuidas sugupuud osadeks jaotada jne. , aga hea oleks teada, mil moel teised enda jaoks selle probleemi on lahendanud.
indrek.diesel
Postitusi: 23
Liitunud: Pühapäev 30. November 2008, 21:13:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas indrek.diesel »

well, ega sa ei pea ju mingi a4 printeriga asja tegema.
meil on vabariigis nii umbes 5m laiusele materjalile printereid mitu ja pisemaid päris murdu. tõsi paberit vist niilaia pole, aga ega pead ka ei anna. paari meetri laiusena peaks paberit igal juhul olema. ja muidugi võid ka mitmes paanis lasta teha.
tee mingi fail valmis, näiteks pdf, ja leia vastuvõetav printija ja ongi mure murtud.
arvesta sellega, et suuremad riistad teevad veid kehvema resoga asju. kui väga lähedalt vaja vaadata ja pilt ideaalne peab olema, siis vast tasub kitsamaid riistu kasutada.
veel on võimalik otse näiteks mingile plastile või kapale printida. ja siis võid näiteks tapeedi lasta printida ja paned selle omale kasvõi koju seina ja on igati uhke värk.
birgit
Postitusi: 53
Liitunud: Esmaspäev 03. Mai 2010, 12:41:05
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas birgit »

indrek.diesel kirjutas:veel on võimalik otse näiteks mingile plastile või kapale printida. ja siis võid näiteks tapeedi lasta printida ja paned selle omale kasvõi koju seina ja on igati uhke värk.

ma teemasse ei oska midagi öelda tegelikult kahjuks, aga see tapeedi idee on kohe nii lahe, et tahaks endalegi :D mingi aja tagant tuleks uuendada muidugi :lol:
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas passer urbanus »

post it (r) kaetud seinad ehk pakuks lahendust?

Pilt
indrek.diesel
Postitusi: 23
Liitunud: Pühapäev 30. November 2008, 21:13:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas indrek.diesel »

tapeedi tegijaid on vähem kui lihtsaid kleepsude ja bännerite printijaid, aga jagub neidki. meiegi kontoris on mõni kunde käinud tapeeti tahtmas ja oleme ka hakkama saanud. endale siin rohkem reklaami ei teeks. kasuta googlet ja leia omale sobivaim tegija. ja kui tapeet seinas, siis pane siiagi mõni pilt vaatamiseks.
micky
Postitusi: 131
Liitunud: Teisipäev 03. Aprill 2007, 16:10:04
Asukoht: Virumaa
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas micky »

Aitäh vastajaile! Sellistest võimalustest nagu siin juttu, olen ma kuulnud ja see kõik on väga tore, aga tegelikult ma mõtlesin midagi muud. Esiteks sooviksin asjaga ise toime tulla, selliselt vähehaaval nikerdades. See annaks endal asjast parema ülevaate ja jääks ka suures osas meelde. Olen mõelnud, et kui koostaks sellise suures formaadis mapi endale ja sugulastele näitamiseks ja selgitamiseks. Mind huvitab just see, kuidas võiks ühe suguvõsa erinevaid osi jaotada-jätkata ühelt lehelt teisel üle minnes. Näiteks: Neli põlve ühel lehel, siis viiendast põlvest iga lapse ja tema järglaste kohta eraldi lehed. Võib-olla on see tänapäevaste võimaluste juures rumal ettevõtmine, aga mulle meeldiks. Muidugi on arvutiprogrammides see kõik olemas, aga ... sooviksin kuidagi teisiti. Ehk on kellelgi kogemusi millegi sellise tegemisega.
Mari.Sarv
Postitusi: 800
Liitunud: Esmaspäev 20. November 2006, 15:34:11
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas Mari.Sarv »

Minu lell Ain mõtles välja sellise süsteemi sugupuuandmete jaoks: http://www.hot.ee/vigloj/Sarv/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uku.Velbri
Postitusi: 1105
Liitunud: Laupäev 15. September 2007, 17:43:09
Asukoht: Tallinn, Nõmme. Esipõlved - Ellamaa, Vastse-Antsla, Vana-Kuuste, Restu, Juuru, Mustjõe.
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas Uku.Velbri »

Kas me siin saame õigesti aru, et ühe kauge esivanema järglased on kõik need 5000 inimest? Natuke kahtleks ehk... aga võimalik siiski. Minu esiisa, 1671-l aastal sündinud Kubijas Hanni Siem'u, järglaste nimestikus on u. 2500 järglast ja väljatrüki maht on 311 lehekülge mõõtmetega 250 x 330mm. Kui pisut aritmeetikaga tegeleda, tuleb välja, et üksteise otsa liites tekib 102 meetri pikkune lint :D . Aga pindalalt polegi nii hull - 25 ruutmeetrit kõigest :wink: . Puu joonistamisel peaks vist küll vähemalt paarikordse suurenemisega arvestama, sest oksad peavad vahelt läbi mahtuma.
Tervitades,
Uku
Traaditu köne 56 48 43 78.
______________________________
Exitus opes excusare potest,
dum sit aliquid ad finem excusandum.
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas fossiil »

Oleneb, kas tahta teha sellist sugupuud, kus on kõik enese esivanemad kirjas (selle suutsin ühele suurele paberirullile tekitada küll). Kastidega: paar kõrvuti, mees sinises kastis, naine punases kastis, all ühendav joon ja sealt edasi hargnes järeltulija, kes oli just minu esivanemaks olnud.
Kui tahta teha sedapidi, et iga esivanema järglased, siis olen näinud (ja plaanin millalgi endalegi koostada) sellist mappi, kus iga kaugeim esivanem on tähistatud rooma numbriga, lapsed rooma ja araabia numbritega. Näiteks lapsed I 1, I 2 jne, lapselapsed I 1.1, I 1.2 jne, lapselapselapsed siis omakorda I 1.1.1, I 1.1.2 jne jne. Võtad järgmise esivanema ja hakkad jälle samamoodi tulema: II 1, II 2. Ja nõnda muudkui edasi. Kui järglaste järglasi on nii palju, et ei mahu ühele lehele ära, siis tuleb kirjutada järgmistele lehtedele sattujate juurde viide a la "Viina Jüri vt lk. 239". Väga auväärse kausta saab. :)
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas fossiil »

Mari Sarve soovitatud süsteem meeldib mulle ka väga.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas Assar »

fossiil kirjutas:Mari Sarve soovitatud süsteem meeldib mulle ka väga.
Sellist süsteemi olen kohanud ka baltisakslaste poolt kasutatavana, aga ühte asja soovitaks omalt poolt juurde
Igal inimesel on sugupuus oma number. Esiisal on number 1, tema lapsed on 11, 12, 13 ...
Mõelge nüüd kui esiisal oli poeg Jüri, kes oli 12 laps. Siis on ta kood ju 112 eks ole?
Aga kuidas me kutsume isiku number 11 (esiisa esimene poeg) teist last, kas ka 112?
Ma soovitaks erinevate laste sünnijärjekorra vahele panna näiteks punkti, siis oleks need isikud vastavalt 1.12 ja 11.2
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
fossiil
Postitusi: 376
Liitunud: Kolmapäev 02. Juuni 2010, 15:21:06
Status: Eemal

Re: Sugupuu jäädvustamine paberkandjale.

Postitus Postitas fossiil »

Just sellepärast olengi ma punktid numbritele vahele pannud, et kui peres on üle üheksa lapse, ei tekiks numeratsiooniga segadust. Ehk siis minu koostatud sugupuus on näiteks kõige vanema esiisa esmasündinu 13. järeltulija numbriga I 1.13. Tema lapsed kannavad numbreid I 1.13.1, I 1.13.2 jne. Ja ei mingit segadust.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”