Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Kas keegi on uurinud või on tema sugupuust läbi jooksnud Pärnumaalt (Surjust) pärinenud Terwa/Tõrva,Pumbo ja Stamm ???

1. Terwa/Tõrva
Ma olen neid üsna vähe leidnud...vajalikud olen enam-vähem leidnud:
Liisa Terwa 1871(Marie,Jaan,Herminda ja Rudolf Adu)->Jacob Terwa 1825 (Hindrik,Karl,Jacob,Jüri ja Leena) ->Jürri ja Kadri Terwa (pojad Purka ja Jacob)


2. Pumbo(Pumbu)
Neid leidub rohkem aga on üsna segane kes kelle järeltulija on
Kui keegi teab veel neist midagi siis andke aga teada siis ma saan võrrelda kas peab paika...

isiklik haru jookseb Liisu(Liso)(Pumbo) Terwa 1833 ->Kustas Pumbo 1799 (XVI Soenemme) ->Jakob Pumbo (XLM Jabriko).


3. Stamm
Kahjuks annab saaga nende kohta vägagi vähe :?

Liisu(Liso)(Pumbo)Terwa 1833 ema on Äddu Stamm b-1849(Kustas Pumbo 1799 esimene naine ja Jaan,Liso,Kustas,Ann ning Marri ema). Hetkel kahjuks rohkem tema lähedaste kohta välja uurida ei ole suutnud-tegelen sellega jõudumööda :)

http://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=16 ... 4616e4ff05" onclick="window.open(this.href);return false; -seal on üks Äddu Stamm kuid see ei saa sam olla kuna minu haru Äddu ja Kustase esimene laps Jaan on sünd. 1828a. aga sealne Äddu 1824a.

Kui keegi suudab mind nende suguvõsade kohapealt rohkem valgustada oleksin väga tänulik 8-) :D
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Hakkasin peale pausi jälle sugupuu kallal nokitsema ja jõudin tupikusse, nimelt hetkel käsil Terva´d Surjust. 1934a revisjonist leidsin Jurri Terva http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 33%2F3%3A9" onclick="window.open(this.href);return false; ja ka tema pojad http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3%2F3%3A18" onclick="window.open(this.href);return false; . Aga varasematest revisjonidest ei su...uda ma eriti midagi välja lugeda...niivõrd jube käekiri oli mõnel mehel :)
Oskab äkki keegi aidata,et kas on võimalik Jürril veel sugulasi leida.
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas passer urbanus »

kui sa annaksid viidad kohtadesse, mida ei suuda välja lugeda, siis ehk keegi saakski aidata.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

asi selles,et ma ei leia vastavat pere varasematest revisjonidest üles,kuigi nendes on õnneks vähe lehekülgi :?
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

See Jüri ei sobi?
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1146,125,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Numbrid ja nimed on ikka loetavad.
1811 oli talus nr 14. Ma arvan, et siin mõeldakse neid rooma numbreid.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Vanuse poolest täitsa sobiks :) nagu ma aru saan on ta seal sulane... aga 1811a. ma teda ikka ei leia :oops: (nr.d on küll ees aga 14 juures ei ole ühtki Jurrit)
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Vaata, see araabia numeratsioon ei pruugi olla õige, see on hiljem juurde soditud.
1816. a revisjonis on XIV Mitti talu ja 1811 on Mitti talus 18-aastane Jüri olemas:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,967,101,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Muidugi mõistlik oleks need 9 lk läbi lehitseda ja vaadata ega seal mõnda teist vakantset 18-aastast Jüri pole.

Selle Jüri juurde on kirjutatud, et ta on Pedo talust, mis on talude hulgas kõige viimane. 1795 jõuad sa ilmselt Jüri vanemateni. Selles revisjonis on ka mainitud, et see Jurry on nüüd Mitti talus.

Aga jah, selle revisjoni puhul tuleb küll nentida, et kirjatehnika on kasin.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

1795 kahjuks puudub Surju revision :( seega jääb see vahele ning 1782 ei olnud ta veel sündinud seega tupikus?!
ka kuskil ei olnud kahjuks kirjas tema naise Kadri c. 1796-1868 neiupõlve nime,et äkki teistpidi leida veidi infi...
passer urbanus
Postitusi: 939
Liitunud: Neljapäev 30. Juuli 2009, 16:07:07
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas passer urbanus »

sünnimeetrika aga on olemas - lappad 1792-1794 läbi, kõik Saugas sündinud Jürid vaatad üle - kui joppab, on viide Pedole.
Kui Jürid välja otsitud, siis vaatad +2-3 aastat surmameetrika üle - väikelaste suremus oli märgatav.

http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1279.2.3:180" onclick="window.open(this.href);return false;
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Aitäh soovitamast :)
Uurisin aga kahjuks ei leidnud ühtki sobivat Jurrit/Jürit...kuna ma poegade sünniaega teadsin siis otsisin nende kaudu infot ja avastasin nii mõndagi huvitavat :)
Jurri ja Kadri Terva pojad:
1. Purka Terva 15.12.1821 - Juhkuma Widrik Jurri ja Kadri ( Peltsi Purka,Surjoperre Widrik,Pedo Jurri Leno)
2. Jakob Terva 12.01.1825 -Widrik Pumbo Jurri ja Kadri (Jakob Pumbo,Andres Pumbo,Tio)

Tundub,et ma olen seotud mitmeti Pumbo suguvõsaga kuna ma samas liinis teda niikui nii uurin kuna selle sama Jakob Terva abikaasa Liisu(Liso) neiupõlve nimi on Pumbo (minu vanavanavanavanaema)
Kas siis on tegu Pumbode suguvõsas sugulusabieluga??

Kas üle jääb suunduda Pumbode suguvõsa kallale uuesti või enne võiksin veel mingit moodi uurida Jurri kohta...olgu veel öeldud,et siiamaani ei olnud mul Widrik Pumbol poega Jurrit-kas võib olla sellepärast,et üks tema poegadest sai nimeks lihtsalt Terva????
Aga Widrik Pumbo minu andmetes elas mõnda aega Juhkama t. seega tundub kõik klappivat :D
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Sellest Terwa Jurryst veel rääkides, siis ma lasin silmad üle sünnimeetrika ja nägin kaht Jürit, kes olid sündinud 1793 (kaader 99 ja 100), üks oli Karli poeg ja teine vallaslaps. Kui vaadata 1811. a hingeloendis Pedo talu, siis mulle tundus, et selle Jurryga ei olnud kõik korras. 2 varianti, kas ta oli surnud peremehe Carli poeg ja tal polnud vendasid või oli ta justnimelt vallaslaps ja naisterahvaid 1811 kirja ei pandud. Igastahes ei olnud seal mingit vihjet tema vanematele, kuigi oleks võinud olla. Kas see on Surju eripära või viitab see millelegi muule.
Mina soovitaks vaadata selle isaga Jüri perekonna üle, et mis neist sai, ja kui ei sobi, siis leppida teadmisega, et oli Leno vallaslaps.
muidugi on veel variant, et ta polnud üldse kohalik ja tuli 2-aastase lapsena kuskilt, aga siis tal oleks ikkagi vanemaid mainitud.

Jürri laste puhul võib olla et see Juhkuma Widrik ja Widrik Pumbo on peremehe nimi, kelle juures Jurri toimetas.

Kas Jüri ja Kadri abielukanne võib olla säilinud? see võiks olla 1816-1821 vahel. Sealt võiks saada häid vihjeid.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

ja mina arvasin,et ma hakkan kuskile jõudma :?
asi muutus hetkeks veel segasemaks minu jaoks aga eks ma üritan täna jälle järje peale saada ...(pakutud Carli poeg Jurri on kuidagi sinna kanti aga segadusse ajas just poegadel olev Widrik Pumbo Jurri ja siis need Mitti t. ja Pedo t. :shock: )
aga suured tänud kõigile kes tahavad ja suudavad aidata :D
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Näe, Karli poeg 2-aastane Jüri on surnud:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,986,103,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Alles on see:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1064,84,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Nüüd vaata, kas 1782 on Rappo Hindrik/Endrik/Indrek kuskil olemas ja kas tal on tütar Leno.
Saad vähemalt ema poolt liini edasi ajada.

Ja kui ei ole meetrikas otseselt S või T tähte, siis ei pruugi tegu lapsega, vaid pigem talunime või peremehega.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Rappo Hindriku Leno http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 6,948,94,0" onclick="window.open(this.href);return false; tegu ei ole tütrega...ei ole veel osav nendes nimetuste ja ametite arusaamises :oops: mis on kirjas Leno ees ja kas tal on seos ees olevatega??

Kuna paistab,et Lenost edasi ma ei saa??? :(
siis oleks soov sealt samast Jurri abikaasa Kadri pere leida aga kahjuks ei ole kuskil äea märgitud Kadri neiupõlve nime ega ka vanemaid. Kuna mõnest kohast võib aru saada,et ta on sündinud c. 1796 ( nt. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,2194,78,0" onclick="window.open(this.href);return false; ) siis lappasin läbi meetrika 1795-1797 ja kahjuks ei leidnud mitte ühtegi Surjus sündinud Kadri´t...ainuke sarnane nimi oli see http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1010,79,0" onclick="window.open(this.href);return false;
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Leno kohta veel nii palju,et 1775-1779 ei sündinud Surjus mitte ühtegi Leno nimelist :shock:
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Ma arvan, et see Leno on liiga noor Jüri emaks. Ma pigem usun, et ta on kindlasti Endreku tütar Leno, aga kas see just Rappo Endrek on. S.t kahe revisjoni vahel võis Leno isa elada kus iganes.
Üks üsna huvitav materjal on ka armulaualiste register enne 1781. a, seal on täpsemalt lahti seletatud, kes kelle laps oli ja kes kellega käis.

Kadri puhul ma arvan, et mõttekas oleks lapata leerilaste nimekirju. Seal on ilmselt üsna mitu Kadrit. Neid tuleks siis välistamismeetodil järjest välja jätta.

Võib juhtuda, et ei saagi otsa peale. Samas on selles esimeses personaalraamatus korduvalt rõhutatud, et Kadri on sündinud hier ehk siis Surjus.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Kuna kogemused puuduvad armulaualistega (nag seda enne ka sünnimeetrikaga aga tänu teile kogun ma neid juurde :) ) siis panen kirja mis ma leidsin aga ehk seletate siis mulle :oops:
1. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1279.3.53:139" onclick="window.open(this.href);return false; keegi Ladi Enriko t. Leno
2. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 4,838,51,0" onclick="window.open(this.href);return false; keegi Enriko Leno
3. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,550,160,0" onclick="window.open(this.href);return false; nagu ma aru saan on ka seal tegu Ladi Enriko perega ja ka t. Leno

palun seletage neid veidi lahti siis ma oskan neid edaspidi ka ise juba lugeda-AITÄH teile õpetuste ja vihjete eest :D
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Uurisin siis leerilaste registrit ja leidsin http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,563,139,0" onclick="window.open(this.href);return false;
nagu ma aru saan on tegemist Juhkum Widriku teenijatüdrukuga ja Ilvese Hans´u tütrega. Kuna Kadri pojad on sündinud Juhkum Widriku talus siis tundub,et tegu on õige Kadriga??? :)
aga kuidas edasi???

ja tundub,et sünnimeetrikast leidsin ka õige Kadri (Kattrin?) http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,977,108,0" onclick="window.open(this.href);return false;
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Oi, esiteks ma pean ütlema, et ma olen vähese kogemusega saksa keelt algtasemel mõistev diletant, aga oma kirju minevikuga esivanemad on üht-teist õpetanud.

Ma ei oska väga aidata. Igast otsast, kust vaadata, jookseb asi kinni.

Kui Jüri ehk ongi Leno vallaslaps, (seal vahemikus sündis ainult 2 Jüri ja teine suri ära) ja Leno on Endreku tütar, siis Rappo Endreku tütar ta ei saa olla, sest esiteks Rappo Endrekul polnudki Leno-nimelist tütart, oli ainult seal talus elav Mägdchen Leno, kes võiks ju teoreetiliselt olla näiteks kasutütar või kasvandik ja seetõttu nimetatud tütreks. Tema aga on 1782 5-aastane, 1793 on ta siis 16. Tol ajal ei käinud need asjad nagu nii vara ja ilma leeris käimata. Aga jumal teab.
Ma ei leidnud seda Lenot sellest eriti vanast personaalraamatulaadsest raamatust üles.
Aga Rappo talu juures on selline huvitav rida:
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 5,944,91,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Aufzgl Kubja Enriko T Leno unechl. T Ann gb A 83
Kasvandik Kubja Enriko t Leno abieluväline tütar Ann sündinud 1783

Nime juures olevad numbrid näitavad, kust ta tulnud on ja viimases veerus olevad numbrid, kuhu läinud on. See 20-aastane Leno on sinu linkides 2 korda ja mu meelest on ta kablutanud enamus talusid läbi. Et võib juhtuda, et kui sai ühe korra vallaslapse, et sai teist korda veel. Aga see on ainult oletus.
Potentsiaalseid Jüri vanemaid on vähemalt 2 Lenot. Lugeda läbi abielu- ja surmameetrika 1782-1793 ja kirjutada välja kõik Lenod? See, kes alles jääb, on õige. Aga neid võib ka mitu olla.

Jüri endaga ei ole lood palju paremad, 1795 oli ta Peedul, 1811 Mittil, 1816 Weljakapralis, 1821 on ta selle Vidriku juures ja 1825 ka. Kus ta 1816-1821 viibis, ei tea keegi. Kui vaadata abielukandeid, siis 1817 on Surjus abiellunud Jüri ja Kadri, kummalgi mingid erinevad neljandad peremehed. Kui lugeda leerilaste nimekirju, siis Jüri ma üldse ei leidnud ja Kadri on see, mida sa linkisid, pluss üks teine Kadri oli 1815 leeritatud. Nii et Kadrisid on ka 2. Ma ei tea, mis selle vastu aitab, lugeda abielumeetrikat ja loota, et emb-kumb neist sai kiiresti mehele?

Kui sul teised harud on ka samast kandist, siis uuri neid edasi ja kui töö käigus mõnd ripakil Kadri, Lenot või Jüri näed, siis vaata, kuidas sobitub. Muud targemat nõu ei oska mina anda.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Uurisin siis veidi selle Ann ema Leno kohta ja leidsin 1. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,727,120,0" onclick="window.open(this.href);return false; (Tekko Mihkli teenijatüdruk aga mis seal Pedo Jurri ees on?) ja sealt siis edasi 2. http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 4,864,89,0" onclick="window.open(this.href);return false; aga siit/sealt edasi/tagasi vaadates/uurides jooksevad tihti peale kuulid kokku :P
Kas ka tegu on Jüri ema ja õega ei ole veel kindel

Sealt kandist on veel ainult Pumbo´d (see sama Juhkuma Widrik Pumbo suguvõsa kes juba läbi jooksis) ja Stamm´id...eks ma pusin edasi veel veidi nende kallal :)

Kadri puhul peaks siiski minu lingitud Kadriga tegemist olema kuna ta oli Juhkum Widriku teenijatüdruk ja seal sündisid ka tema lapsed ja leerilaste registris on tema isaks märgitud Ilvese Hans...ja kui vaadata sünnimeetrikat siis seal on vanemateks samal kadril Ilvese Hansu t. Pedo Jurri Hans ja Eddo. Kahjuks ei ole aga Hansu kohta midagi leidnud
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas Assar »

Tere Ontser!

Esimesel lingil on Hofskn(echt) ehk mõisasulane.
Teisel lingil on Magd Lehno ehk teenijatüdruk Lehno

See Lehno ei seostu selles allikas, küll miskit muud moodi kellegagi.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
müürisepp
Postitusi: 237
Liitunud: Pühapäev 23. Mai 2010, 00:43:05
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas müürisepp »

Jah, see hofsknecht on selle lapse oletatav isa.

Ma eile otsisin omale asendustegevust ja leidsin, et tegelikult üks Jüri on ikka 10 a jooksul leeritatud, see on Mikko Jakobi aufz ehk kasvandik. Ma millegipärast linki ei salvestanud, aga aasta oli ca 1813.
Ja seda abielukannet ma vaatasin ka veelkord (1817) seal on Peltsi Purka knecht Jüri ja Mütti Tõnnise magd Kadri. Ja 1816 on Mitti Tõnisel tõesti 20-aastane teenijatüdruk Kadri, kes ei ole seesama, kes on Juhkuma Widrikul (seal on 2 Kadrit, üks 30, teine 20). 1817 umbes läheb üks neist Juhkuma omadest mõisa Andresele mehele, aga pole teada kumb.

Ja selle mägdchen Leno suhtes ma võtaks ka sõnad tagasi :) Eile ma leidsin neid leerinimekirju lapates, kuidas keegi käis u 13-aastaselt leeris. Võib ju juhtuda, et see noorem Leno on tegelikult mõni aasta vanem kui hingeloendis kirjas ja siis ta klapiks. See vanem Leno on jälle vanavõitu 25+13 on 38 (mis ei näita jälle tegelikult midagi).

Ühesõnaga, Jüri on olemas, võimalikke Lenosid on 2 ja Kadrisid ca 3. Kui veel palju seda raamatut lugeda, tuleks kindlasti mõni Leno või Kadri kuskilt juurde :)
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Kui aus olla siis hetkel on mul nüüd nagu pudru ja kapsad...ei saa enam aru kes on õige ja kes mitte :? :oops:
olen üritanud mitme paberi peale skeemiga kirja panna,et siis ehk jookseb kuidagi aga siiani mitte :( nooo ei ole lihtne...ma loodan,et see suur töö lõpuks vilja kannab...
Kalmerm
Postitusi: 366
Liitunud: Teisipäev 16. Jaanuar 2007, 12:45:01
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas Kalmerm »

Pumbo on vist suhteliselt vähelevinud nimi ja võiks eeldada, et kõik nad on omavahel kuidagi suguluses.
(Kontrollida seda vist ei saa, sest Onomastika ilmselt ikka ei tööta)
Aga märgin siin ära kolm Pumbo´t: Bernhard Edgar, Edith Wilhelmine ja Helmut Harald. Nad olid pärit Holstrest ja läksid 1941. aasta jaanuaris või veebruaris Viljandist nn järelümberasujatena Saksamaale.
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Vastab tõele :) kui ma nende uurimist alles alustasin siis Onomastika veel töötas ja sain teada,et nime Pumbo on pandud ainult Pärnumaal Surjus.
Seotud on nad ka mul hetkel käsil olevate Terva´dega (ka ainult Surjus pandud nimi) ja kui olen suutnud Tervad paika panna siis süübin põhjalikumalt Pumbo´desse :)
Aga ma tänan info eest,varem või hiljem kulub see ära :D
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas Assar »

Mis Pumbodesse puutub, äkki olete kurssis, minu suguvõsas on Aleksander Järvekülg, kes abiellub Katharina Rauk (mõnedel andmetel Rõuk) nimelisega naisega - tema ema oli neiuna Mari Pumbo. Aleksander Järvekülg ise tegutses Kabala kandis. Tema vanemad olid sinna sisse rännanud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Kui otsad Genis kokku ei jookse kuskilt poolt siis hetkel aidata ei oska ei ole jõudnud uuele ringile Pumbode uurimisega.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas Assar »

ontser kirjutas:Kui otsad Genis kokku ei jookse kuskilt poolt siis hetkel aidata ei oska ei ole jõudnud uuele ringile Pumbode uurimisega.
Seda polegi praegu genis, aga tema tütar on SIIN. Perekonnanimi on tal ilmselt siiski Rauk ja isaks on Mihkel Rauk. Kuna väga kindel pole, siis pole ma seda parandust ka ära teinud.
Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
+ 372 55 32 716
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

Nagu olen mina aru saanud:

Jüri (Jurri) Terva 13.03.1793 Leno vallaslaps (Leno Enriko tütar)
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1279.2.3:100" onclick="window.open(this.href);return false;
Jüri leeris 1813 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3,520,62,0" onclick="window.open(this.href);return false;


Kadri (Kattrin) Terva 08.08.1794 vanemad Hans ja Eddo (Ilvese Hanso Pedo Jurri Hans)
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,999,102,0" onclick="window.open(this.href);return false;
Kadri leeris 1814 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1,548,99,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Jüri ja Kadri abiellusid 27.10.1817 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,976,215,0" onclick="window.open(this.href);return false;
sel hetkel töötas Jüri Peltsi Purka juures ja Kadri Mitti Tõnise juures.


Jüri ema Lenot ei ole veel paika suutnud panna :?

Kadri vanemad Hans ja Eddo abiellusid 03.11.1784 http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA" onclick="window.open(this.href);return false;. ... ,1051,69,0 (ei saa õieti aru kelle poeg Hans on...Eddo on Liso t.? )
ontser
Postitusi: 247
Liitunud: Reede 23. Aprill 2010, 18:42:04
Status: Eemal

Re: Terwa/Tõrva-Pumbo(Pumbu)-Stamm

Postitus Postitas ontser »

PUMBO

Asusin uurima Pumbo´sid kes nendega seotud löögu kaasa või aidaku palun sportlikust huvist :D

Leidsin nn. tipu üles :)
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,898,798,0" onclick="window.open(this.href);return false;
huvitaval kombel ei ole laste seas Jacob´it :shock: aga abielu registrist leidsin Jacob ja Ewa http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,1025,59,0" onclick="window.open(this.href);return false;

Oleksin huvitatud sellest,et kuidas uurida tagasi tänapäeva tulles,et mis neist sai,sest kõigist neist Pumbod ei saanud nagu ma aru saan?!???

sünniregistrist leidsin Karl´i,Endrik´u ja Widrik´u sünnid(Genis on kirjas) aga teiste sünnid jäävad aega mille kirikuraamatud on minu jaoks lugematud :oops:

enamus nende laste abielud leidsin ka (väljaarvatud Lieso,Heinrich ja Mart...nad võisid ka varakult surra?)

Karl ...?
Jaan...?
Johan Pumbo (peaks olem olnud XII Metsakaprali ja XIII Madisse)
Thomas Pumbo ?
Mart...?
Tõnis Pumbo (peaks olem olnud XLIX Surinam)
Karl...?
Enrik...?
Widrik Pumbo (XXI Juhkama,XII Metsakaprali)
Lieso...?
Anne abiellus Kõrtsi Wira Hanso poja Johann´iga aga mis hiljem nende nim. sai? (http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1024,100,0" onclick="window.open(this.href);return false;)
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”