Kus koguduse all on Roosna-Alliku vallas sündinud?

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Kus koguduse all on Roosna-Alliku vallas sündinud?

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Millise koguduse alt pean otsima 1892a. Roosna-Alliku vallas sündinud isikut.

EELK Järva-Madise, Järva-Jaani, Järva-Peetri ja Koeru kogudused on läbi vaadatu ei sobi.

Võimalik, et on kuskil EAÕK koguduse all.
Rakvere ja Paide all pole.

Nüüd on mõistus otsas. Kust kohast veel otsida?
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Kas sa Paide EELK alt ka vaatasid? Anna abikirik pole sealt kuigi kaugel. Linnulennult lähemalgi kui Järva-Jaani.
Tegelikult ma hästi aru ei saanudki, kas otsisid luterlasi või ortodokse.

Lugupidamisega:
Assar Järvekülg
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Vaatasin nüüd läbi ka Paide ja Anna sünni ning abielu meetrikad. Kuid ühtegi mind huvitavat ma ei leidnud. Seal küll pole 1892 aastat kuid vaatasin läbi 1882-1891.

Nimelt otsin oma vanavanaisa Juhan Kleitsmani. Tean nii palju, et on sündinud 15.06.1892 või 18.04.1892 Roosna-Alliku vallas. Tema vanemad olid Mihkel ja Matleena Kleitsman. Ning oli õde Helene ja vend Paul. Millalgi 20saj. algul läksid nad Venemaale.
Kas nad olid luterlased või ortodoksed seda ma ei tea.

Nüüd ole läbi vaadanud kõik Kleitsmanid (Gleitsman) keda ma leidnud olen, nii Omnastika andmebaasi abil hingeloenditest kui ka Luteri koguduste personaalraamatute nimeregisteri abil. Kokku olen saanud 6 erinevat liini ja natuke üle 200 isiku. Kuid ühtegi sobivat Mihklit ega Juhanit pole. Pauli, Helene ja Matleena nime ei esine üldse.

Nüüd vist ei jäe muud üle kui oodata millal pannakse üles Vallaliikmete nimekirjad. Ehk sealt leian midagi.
Assar
Postitusi: 2215
Liitunud: Neljapäev 30. Märts 2006, 09:58:03
Asukoht: Viljandi
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Assar »

Siis on tõesti raske midagi veel lisada, sest oled juba niigi terve kesk - Eesti läbi otsinud. Vaevalt, et nüüd ka Türi?
Otsiks ise võib olla ka amblat, kui eeldada, et olid luterlased. Seal personaaliaid kahjuks pole. Kust te siiamaani andmeid saanud olete?

Assar Järvekülg
Eve Resev
Postitusi: 75
Liitunud: Teisipäev 19. Juuli 2005, 19:03:07
Asukoht: Tartumaa
Status: Eemal

Re: Kus koguduse all on Roosna-Alliku vallas sündinud?

Postitus Postitas Eve Resev »

Tere,

mina olen mõned samast ajastust sünnid leidnud lausa Põltsamaa alt, nii et võib ka sinna pilgu visata. Koeru vanas surnuaias oli mingi 5-6 aastat tagasi üsna mahajäetud Kleitsmannide plats.

Eve
KristiLijur
Postitusi: 73
Liitunud: Pühapäev 14. Oktoober 2007, 12:48:10
Status: Eemal

Postitus Postitas KristiLijur »

Tere!

Mina kuulsin vanaemalt, et Helene Kleitsmann-Lijur olevat sündinud Venemaal. Kui palju seal tõtt on, pole kindel. Samas on siiski võimalus, et Kleitsmannid lahkusid Eestist palju varem kui Sa arvad, mistõttu äkki see ongi põhjuseks teabe puudumisele kirikuraamatutes.

Kristi
moonika.moon
Postitusi: 8
Liitunud: Kolmapäev 04. Märts 2009, 19:31:03
Asukoht: Tallinn
Status: Eemal

Kleitsmann

Postitus Postitas moonika.moon »

Hei,
Mulle tundub, et olen veelgi neid Kleitsmann'e Peetri all kohanud, aga üks Eduard Kleitsmann, Juhani poeg jäi justsama foorumit lugedes silma :)

Saaga EAA.1235.1.201:204?651,1447,314,78,0



Moonika
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Tänan
See Eduard on mul täitsa olemas, tema on sellest liinist kes enne olid Akermannid ja hiljem on muutunud Kleitsmanniks. Kahjuks ma ei tea kas ta on mu sugulane, kuna pole leidnud mind huvitavat Juhanit ja tema isa Mihklit.
Eduardi isa Juhan (Johan) on sündinud 1857, mind huvitav Juhan peab olema sündinud ~1892

Seal Peetri koguduse all on Kleitsmanne mitmeid.

Aga kui keegi leiab veel kuskilt Järvamaalt mõne Mihkel, Juhan, Paul või Matleena Kleitsmanni siis antku teada.
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Kas Esna valla nimekirjadest oled Kleitsmanne vaadanud? http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1027.1.56:144 ja veel kaks järgmist lehekülge kah. Seal päris Sinu otsitavaid vist küll ei ole! Ühe Mihkli oled vast ise leidnud, aga panen viite ikkagi http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 2,114,44,0
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Selle Mihkli olen leidnud küll.
Tema on sündinud 1823 ja tal oli 7 last, sündinud vahemikus 1849-1867. See Mihkel ei sobi kuidagi minu vanavanaisa Juhani (*1892) isaks.
Valla liikmete nimekirjasid pole ma veel jõudnud põhjalikult uurida. Seda Esna valla nimekirja pole enne vaadanud. Sealt sain natuke täiendust.
Tänud
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Oskab keegi öelda, mis kohaga võiks tegemist olla http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 3,68,395,0 seal on neid Kleitsmanne palju sündinud.
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Suured tänud.

Minu jaoks olid uued materjalid vallaliikmete nimekirjad, teisi olen uurinud.

Vallaliimete nimekirjast selgus ka, et Rein Akkermani teise poja Mardi nimi on muutunud Kleitsmanniks.
Hingeloendites on tema perekonnanimi ainult Akkermann, kuid vennal Mihklil on 1858 aasta hingeloendis juba juurde märgitud Kleitsmann.

Seal nimekirjas selgus veel, et sellel Mart Akkermannil/Kleitsmnnil oli ka poeg Mihkel.
Tema sobiks vanuse poolest minu vanavanaisa Juhani isaks
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... ,853,106,0
Nüüd ma siis hakkan selle Mihkli jälgi ajama.
Kadri102 kirjutas: Muide, millistest allikatest on Sul see veendumus, et just Roosna-Alliku vallas peaks see Juhan sündinud olema?
Selle kohta mul ühtegi dokumenti pole. Seda teadsid mu vanaisa ja tema vend. (ehk siis Juhani lapsed)
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Ma vist leidsingi õiged inimesed üles :P
http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1519,382,0

Nagu ma aru saan siis Mihkli (20.12.1857) järgi on märkus, et ta on läinud Venemaale.
Ja Mihkli naine on Leena ning lapsed on
Aleksander 05.02.1881
Paul 01.09.1885
Leena 1887
Johannes 16.03.1890

Mina tean oma esivanemate kohta, et Mihklil ja Matleenal olid lapsed Juhan, Helene ja Paul.
Matleena sobiks Leenaks
Helene sobiks tütar Leenaks
Juhan sobiks Johanneseks (Minu teada sündis Juhan 1892 aga siin olev Johannes sündis 1890. Kuna mul pole oma esivanemate sünnikohta ühtegi dokumenti siis võivad mul valed andmed olla. Kus juures Juhani naine Anna sündis minu andmetel 1895, see on kirjas ka tema hauakivil, kuid kirikuraamatust kontrollides sündis Anna hoopis 5 aastat varem 1890.)

Juvitav millal nad Venemaale läksid?

Aga kust nüüd edasi kontrollida, et täit kindlust saada?
Hilisematest Vallaliikmete nimekirjadest ma neid enam ei leidnud.

Nagu ma ka internetist natuke uurides sain teada, et Nõmmküla valla rahvas on kirjas Ambla kirikus.
Kahjuks Ambla personaalraamatuid pole Saagas ja pole ka Ajalooarhiivis, nagu ma AISist aru sain, vaid on Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonnas.

Igatahes SUURED TÄNUD Kadrile kes mind õige otsapeale juhatas.
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Kadri102 kirjutas:http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA.1864.2.X-233:81 oled Sa selle juba läbi vaadanud?
Jah, selle ma vaatasin läbi. Ei midagi.

Otsisin ka laste sünnikanded üles.
Huvitav kahe lapse sünnikoht on Tamsalu ja ühel on Uudeküla. Need siis kuuluvad Uudeküla vallavalitsuse alla aga Mihkel oli kirjas Nõmmküla vallavalitsuse all.
Mida see märkus siin tähendab? Saaga EAA.1248.1.32:315?2074,1628,179,106,0
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Siin veel Mihkli ja Lena abiellumine http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1020,120,0 Siin on ka kohaks nimetatud Tamsalu , aga seda eelmist märkust ma ei tea. :(
Kadri102
Postitusi: 364
Liitunud: Neljapäev 08. Jaanuar 2009, 22:07:01
Status: Eemal

Postitus Postitas Kadri102 »

Hilisemat ei ole ette jäänud, küll aga Mihkli vanemate abiellumine http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1016,102,0 ja seejärel Mihkli sünd http://www.ra.ee/dgs/_purl.php?shc=EAA. ... 1960,198,0
Tervitustega Kadri
Mardo Margumets
Postitusi: 694
Liitunud: Reede 26. August 2005, 00:01:08
Asukoht: Rapla
Kontakt:
Status: Eemal

Postitus Postitas Mardo Margumets »

Tänud
neid andmeid polnud ma veel otsinud.

Kuid tegin kindlaks Mihkli kaugeima esiisa hingeloendite põhjal ja selleks on Peba Mart *~1734 Peba talust, Viskla külast, Palavere mõisast, Kose khk.
Peba Mardi teised järglased said nimeks Kruus.

Veel tegin kindlaks Mihkli naise Leena Steinbergi kaugema esiisa.
Selleks on Varangu mõisa aednik Mihkel *~1741

Aga kõigepealt pean kindlaks tegema ka see Mihkel Kleitsmann on ikka minu esiisa.
Kirjutasin ka RTO-sse, ehk sealt selgub midagi.
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”