Õigeusu kirikus abiellumine

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
Eve Resev
Status: Eemal

Õigeusu kirikus abiellumine

Postitus Postitas Eve Resev » Laupäev 23. Veebruar 2008, 20:38:02

Kas õigeusu kirikus abielluti ka pruudi elukohajärgses koguduses? Kas õigeusu kirikus ei tehta peigmehe koguduses abielumise kohta märget? Muidugi sõltub see ilmselt ka preestri usinusest ja dokumentide säilimisest,aga mis on üldine kogemus?
Minu vanaisa vanaema on täiesti "kadunud" :( Vanaisa vanaisa kohta on olemas märge, et on siirdunud õigeusku. Nii et kui kellelgi on üle tütarlaps nimega Lotte, kes on abiellunud peale 1858. aastat Rõngu kihelkonna ümbruses Jaan Fischmanni (mõnes allikas Wismani) nimelise mehega, palun lahkesti teda anda :D

Ette tänades,
Eve

rändaja
Status: Eemal

Postitus Postitas rändaja » Pühapäev 24. Veebruar 2008, 22:01:02

Ka minu esivanemad läksid õigeusku ja algul ei leidnud neid kuidagi üle aga siis avastasin, et laulatus oli toimunud just pruudi elukohajärgses kirikus. Seal ja ainult seal oli sissekanne laulatuse kohta ning edasi on ka lapsed seal ristitud, kuigi elukohaks on märgitud ikka endine peiu elukoht. Leidsin ma oma esiisa üles otsides lähmates AÕK. Võttis aega, mis võttis aga üles leidsin ja rõõm oli suur.

Edu otsingutes.

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”