Eestlased Venemaale

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
mibeko
Status: Eemal

Eestlased Venemaale

Postitus Postitas mibeko » Kolmapäev 18. September 2019, 12:12:09

Tere,
Otsin ikka Oskar Sild Karl. pg https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8645346304 esivanemaid ning sugulasi. Tänu Venemaa sugupuude ja koduloo uurijatele olen oma vanaisa Oskar Sild tegevuste kohta aastatel 1911 - 1956 saanud palju infot ja arhiividest dokumentide koopiad. Pikka aega oli Oskari isana kahtluse all See Karl Sild.https://www.geni.com/people/Karl-Sild/6 ... 8757405768 Saadud info põljal võib aga arvata, et tema ei olnud ikkagi Oskari isa. Oskaril võis olla vend ja õde. Vend August - Johannes Karl pg. Sild ja õde Miina Karl tr. Sild. Nende inimeste jäerltulijatega käis minu pere ja ka mina läbi. ERA dokumentidest on lutri kiriku raamatutest vaadatud läbi kõik Karl Sild nimelised. Ei leitud sobivat. Samuti vaatasin läbi kõik vallaraamatud. Sild kohta ei leindnud sobivaid. Küll aga leidsin Tartuma Aru vallast Osakri äia Jaan Saks pere ning nende mineku Grdoi/Oudova. Leidsin ka ERA st eestalaste mineku kohta Venemale dokumendi personaalraamat Pihkva - Peterburg EAA126.1.801 1890 - 1909. Vaatasin selle põhjalikult läbi, kuid seal ei olnud soovitud Sild pere. Kuna Oskar Sild sündis Venemaal 1874. aastal siis võib oletada, et Venemaale läks juba tema isa Karl või isegi hoopis Karl isa.
Kas keegi oskab aidata dokumentide või linkidega, kust võiks leida Venemaa läinud eestlased enne 1874.aastat?
Oleksin väga tänulik ka inimestele, kes on uurinud oma suguvõsa ning ka nende sulastasest on keegi läinud Venemaa Pihkva/Gduvi/Oudovo kandi?
Oskab nendest keeg midagi soovitada? Genis ikka neid on.
Oskar Sild Karl pg. sündis juba Venemaal 1874.a Mindi ja elati Пустошь Березняк Узьминский волост Гдовский уезд 1.08.1927.а Струго - Красненсkий район

Igasugu info eest ette tänud!

Benno

Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”