Soov leida

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Soov leida

Postitus Postitas mibeko »

Otsin oma vanaisa OSKAR SILD https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8645346304 esivanemate ja sugulaste andmeid. Olen ise ja head abilised on vaadanud läbi ERA dokumente ja meetrikuid. Otsitud on nii vallavalitsuste ja kirikudokumentidest OSKAR SILD kui ka tema isa KARL SILD nime järgi. Olen olnud ühenduses Venemaa arhiivide ja sealsete sugupuude uurijatega. Sealt olen saanud palju dokumente ja kaarde, kuid sellist dokumenti pole veel leidnud, mis juhatuks kuhugi, kust oleks võimalik teada saada, millisest Eestimaa piirkonnast rännati Venemaale, millal ja kes olid väljarändajad. Venemaalt saadud dokumentides on palju SILD nimelisi, kuid ei oska kuidagi neid siduda OSKAR SILD sugupuuga.
Mõned SILD nimelised, kes on olnud kirjas Venemaa arhiivide dokumentides:
1. Miina Sild (* 1871 - +?) oli minu isa Leonhard – Johannes Sild ristiema. Teadaolevalt elas Oudova piirkonnas. Hiljem Leningradis. Tal oli tütar Elfrida.
2. Hans Sild - oli minu isa Leonhard – Johannes Sild ristijaks kodus.
3. Karl Hellat - oli minu isa Leonhard – Johannes Sild ristiisa.
4. Oskar Sild Jossipi pg. (* 1888 - +? ) – elas ühes külas Oskar Sild perega. Березняк Струго - Красненского р -н. Ei elanud Oskari pere majapidamises.
5. Jaan Sild Otto pg. ( *1858 +?) - elas ühes külas Oskar Sild perega. Березняк Струго - Красненского р -н. Ei elanud Oskari pere majapidamises.
6. August Sild (* umbes 1884 … 1890 + 1968 Harju raj Ravila haiglas.) Oli poeg Voldemar Sild (* 1929 + ???) Borki küla Strugo – Krasnenski raj. Pihkva oblast. Töötas Lõuna- Eestis Sidetehnika Ekspluatatsioonisõlmedes. Hiljem Tartu Ülikoolis Füüsika Instituudis haldusdirektorina.
Olen väga tänulik:
• Kui saaksin infot eelpool nimetatud isikute kohta. Ehk on keegi kohanud infot nende isikute kohta ERA dokumentides.
• Ehk on kellelegi jäänud silma sugupuid uurides OSKAR SILD või tema isa KARL SILD, kes on Eestist Venemaale Oudova piirkonda läinud.
• Annaks vihjeid, kus võiks veel otsida andmeid.
Tore oleks kui keegi kirjutaks oma kogemustest, kuidas tema on sellises olukorras tegutsenud või teab kedagi, kes nõus aitama.
Täpsustavate andmete saamiseks kirjutage minule sugulus.sisamaki@gmail.com

Ette kõiki tänades!
Benno
Simona K
Postitusi: 40
Liitunud: Reede 02. September 2011, 13:59:09
Asukoht: Pärnu
Status: Eemal

Re: Soov leida

Postitus Postitas Simona K »

Leidsin juhuslikult August Sild nime Aleksander Kuusiku ristivanemate hulgast. Church metric books of the Novgorod Latvian congregation and of the Olonets congregation in Pskov 1905: http://earchive-estlatrus.eu/collection ... ntId=13704 pilt nr, 150/151
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Soov leida

Postitus Postitas mibeko »

Simona K

Tere

Tänan Teid.
Kajuks minul ei lae alla linki http://earchive-estlatrus.eu/collection ... ntId=13704. materjale. Seega ei saa ka vaadata.
Kirjutan mõnele IT inimesele, et milles on probleem?

Parimate soovidega.
Benno
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”