Saks Marri.

Perekonna ajaloo alased küsimused ja vastused, mis ei sobi geograafiliste või olemasolevate temaatiliste foorumite alla
Vasta
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Saks Marri.

Postitus Postitas mibeko »

Tere,
Kas keegi oskab selgitada, mida tähendab küsimärk (?) Marri Saks sünniaasta järel
Saaga EAA.1046.1.61:78?532,2084,3547,650,0 ning mida on täpselt kirjutatud märkuste lahtrisse?
Marrit selles Saaga EAA.1959.1.36:5 dokumendis ei ole.
Kas küsimärk (?) tähendab, et Marri on surnud, ei läinud Venemaale või midagi muud?
Ehk on võimalik leida Marri sünni või ristimise dokumenti.

Ette tänades.
Benno
arkin
Postitusi: 1507
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Saks Marri.

Postitus Postitas arkin »

Eks see küsimärk seda tähendabki, et Mari sünnipaberitega on segadus. Kas on jäänud ristimata, kuskil teises koguduses vmt. Mingite allikate järgi on pandud 1863. Surmale siin miski ei viita ja perekonnast lahus ta vaevalt ise kuhugi liikus.

Märkused on eesti keeles:
Venemaal
Kameralhofi (Kroonupalati) kirja
järgi sest 11. juuni
1884 Nr 2882
St Peterburgi kubermangu
ümbre kirjutus
/Inkeri usku heitand Venemaal 1877 a
mibeko
Postitusi: 122
Liitunud: Neljapäev 05. Juuni 2014, 17:48:06
Status: Eemal

Re: Saks Marri.

Postitus Postitas mibeko »

Tere
Tänan Teid info eest.
Kas inkeri usk olid baptistid? Jaan Saks poeg August Saks on oma mälestustes kirjutanud, et mindi baptistideks. Selle eest võeti neilt ära ka valimisõigus
Tema ise käis leeris Domkino kirikus.
Baptist oli ka minu vanaisa Oskar Sild Karl pg.https://www.geni.com/people/Oskar-Sild/ ... 8645346304. Ka temalt võeti ära valimisõigus, tehti kulakuks ja saadeti Siberisse.
Oma vanaisa esivanemaid, õdesid, vendi ja teisi sugulasi pole õnnestud leida. Olen ise otsinud ja seda on teinud ka teised uurijad. On otsitud KARL SILD ja tema poja OSKAR SILD kaudu.

Iga infokillu eest olen tänulik

Ilusat õhtut.
arkin
Postitusi: 1507
Liitunud: Esmaspäev 19. Jaanuar 2009, 22:00:01
Status: Eemal

Re: Saks Marri.

Postitus Postitas arkin »

Vabandust, olen kiiruga valesti välja lugenud. See on ikkagi "Lutteri usku..", mitte Inkeri ja nii on palju loogilisem
Vasta

Mine “Perekonna ajalugu (üldküsimused)”